Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Świetlica środowiskowa

MegaMisja

Uczestnicy  świetlicy środowiskowej chcą realizować program nowoczesnej edukacji cyfrowej, dlatego zaprosili MegaMisję. Czy nawiążemy współpracę okaże się po rozstrzygnięciu konkursu. Byłoby to ciekawe uatrakcyjnienie zajęć świetlicowych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zimowe szaleństwo w Tatrach

W tegoroczne ferie zimowe pogoda nas nie rozpieszczała. Toteż wyjątkowymi szczęściarzami okazali się Ci, którzy spędzili je na zimowisku zorganizowanym przez PCK w Lublinie. W Mszanie Dolnej i Murzasichlu 15 osób z naszej świetlicy szkoliło się w jeździe na nartach i zabawach integracyjnych. Mogłam zobaczyć to osobiście, gdyż część szkolenia przewidzianą dla opiekunów odbywałam wspólnie z młodzieżą. Dziękujemy serdecznie PCK w Lublinie i Pani Małgorzacie Wołoszyn za wspaniałą organizację wypoczynku.

 W galerii fotorelacja p.t. Zimowisko                                                                                                                                         Barbara Boguta

W krainie szklanych cacek

            Na dworze jesienna szaruga, a my przenieśliśmy się w bajecznie kolorowy świat bombek. W Nowej Dębie uczestniczyliśmy w procesie wytwarzania i malowania tych szklanych cudeniek. Samodzielnie ozdobiliśmy bombkę, którą powiesimy na naszych domowych choinkach. Bo przecież bez tych kruchych piękności żadna choinka nie byłaby odpowiednio przygotowana do świąt. Cieszymy się, że dzięki PCK mamy nie tylko codziennie smaczny posiłek, ale i takie właśnie atrakcje.  

W galerii  fotorelacja p.t. W krainie szklanych cacek

 

Jesienna wyprawa

Wolontariusze świetlicy środowiskowej jak co roku odwiedzili przed uroczystością Wszystkich Świętych i 11 listopada cmentarz z okresu I wojny światowej. Po uporządkowaniu grobów, zapaleniu zniczy i modlitwie za zmarłych przyszedł czas na jesienne zabawy. 

W galerii fotorelacja p.t. Jesienna wyprawa

 

Świetlicowe wakacje

Wspaniale spędziliśmy tegoroczne wakacje na turnusach organizowanych przez PCK w Lublinie. Młodsi wypoczywali w Mszanie Dolnej, a starsi w Murzasichlu. Bardzo miło wspominamy wakacyjny wypoczynek. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś odwiedzić nasze piękne, polskie góry. 

W galerii fotorelacja p.t. Świetlicowe wakacje

 

Powrót