Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

SZKOLNE „OSTATKI” SPORTOWE w PRZYBYSŁAWICACH

29.05.2017
SZKOLNE „OSTATKI” SPORTOWE w PRZYBYSŁAWICACH Zbliża się koniec roku, więc i szkolni sportowcy kończą swoje zmagania. W maju rozegrano dwie ostatnie konkurencje zaplanowane w Kalendarzu Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza szkoła była organizatorem gminnym obydwu dyscyplin – czwórboju lekkoatletycznego oraz mini piłki nożnej.

Czwórbój L.A. to dyscyplina składająca się z biegu na 60m, biegu długiego (dz. 600m, chł. 1000m), skoku w dal oraz rzutu piłeczką palantową. Są to zmagania drużynowe – w skład drużyny wchodzi 5 osób, których wyniki sportowe zamieniane są na punkty. Na zawody gminne przybyły ekipy z sąsiednich szkół podstawowych. Nasi sportowcy nie byli zbyt gościnni i odprawili z kwitkiem pozostałe drużyny zarówno w kat. chłopców jak i dziewcząt awansując do etapu powiatowego. W Pszczelej Woli również nie dali szans pozostałym ekipom i zwyciężając uzyskali awans na zawody rejonowe, które miały być rozegrane w dalekim Biłgoraju. Niestety, niedane nam było pokazanie swoich umiejętności i walka o punkty gdyż w drodze do Biłgoraja nasz środek transportu uległ awarii i musieliśmy wrócić do domu bez walki.

Turniej gminny w piłce nożnej sześcioosobowej rozgrywaliśmy na naszych boiskach. Chłopcy niestety musieli uznać wyższość kolegów z Bogucina, Garbowa, Woli Przybysławskiej i Lesiec natomiast dziewczęta o jedną bramkę w ogólnym rozrachunku były lepsze od pozostałych ekip i awansowały na turniej międzygminny, który odbył się w Niemcach. Tam nasza drużyna nie zostawiła suchej nitki na miejscowych zawodniczkach gromiąc je 8:1. O ile nieudana podroż do Biłgoraja była niezaplanowaną awarią sprzętu, która pozbawiła nas być może dalszych sukcesów, to uzyskany awans piłkarek na turniej powiatowy niestety nie mógł się odbyć gdyż w tym samym terminie większa część naszych zawodniczek udawała się na wcześniej zarezerwowaną wycieczkę.

Chociaż sama końcówka zmagań naszych sportowców była bardzo pechowa to ogólnie rzecz biorąc cały sezon a zwłaszcza jego druga połowa była bardzo udana.

J. Okuniewski

Powrót