Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Walka z nadwagą i otyłością

10.12.2019
Walka z nadwagą i otyłością Na przełomie grudnia i listopada uczniowie klas IV – VI naszej szkoły brali udział w projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, nadzorowanym przez Urząd Marszałkowski woj. lubelskiego „Walka z nadwagą i otyłością”.

Celem projektu było zwiększenie świadomości w zakresie ryzyka, jakie niesie ze sobą nadwaga i otyłość oraz nabycie wiedzy, by przeciwdziałać tym problemom. Uczniowie odbywali zajęcia ze specjalistami – dietetykiem, psychologiem i instruktorem gimnastyki. Podczas tych spotkań zapoznali sie z zasadami zdrowego trybu życia, kształtowali właściwe postawy i nawyki żywieniowe. Był to również czas na wspólne układanie zdrowego jadłospisu oraz  wymianę przepisów na dietetyczne ciasteczka. Od psychologa uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o siebie, samoocena i motywacja wewnętrzna, która pobudzi do działania i pracy nad sobą. Z największym entuzjazmem uczniowie uczestniczyli w zajęciach ruchowych. Chętnie wykonywali ćwiczenia praktyczne, pamiętając, że regularna aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko otyłości, chorób sercowo-naczyniowych, nowotworowych i cukrzycy, a regularne wykonywane ćwiczeń wzmacnia mięśnie oraz wpływa pozytywnie na właściwe funkcjonowanie mózgu.

Wszyscy biorący udział w projekcie otrzymali piłkę gimnastyczną, matę, skakankę oraz skrypt – materiały edukacyjne i obiecali, że będą przestrzegać zasad zdrowego odżywiania oraz wytrwale ćwiczyć.

 

Agata Usarek

 

 

 

Powrót