Nasi uczniowie żyją równocześnie w dwóch światach. Tym fizycznym i tym wirtualnym. Offline i online. A to, że spędzają przed ekranem monitora długie godziny, nie oznacza, że zawsze się uczą.
W internecie jest w zasadzie wszystko, wystarczy wpisać hasło do przeglądarki. Możemy zapomnieć o świecie realnym, o tym czego w ogóle szukaliśmy. Z jednej strony mamy świadomość, że surfowanie w sieci wymaga samodyscypliny i zdrowego rozsądku. Z drugiej jednak – jesteśmy zalewani niesprawdzonymi informacjami, z których czasem ciężko wybrać te odpowiednie. Zachować trzeźwy umysł jest trudno nam, dorosłym. Jak kontrolować nastolatków i dzieci, które spędzają w internecie coraz więcej czasu? Na pewno o wiele łatwiej będzie to zrobić, znając internetowe zagrożenia.
Proszę, znajdźcie Państwo chwilę, aby zapoznać się z podanymi poniżej linkami. Dla bezpieczeństwa dzieci. Zawarte w nich informacje dotyczą stawianych w internecie wyzwań, cyberprzemocy, mediów społecznościowych czy wizerunku dziecka w internecie.
https://www.ore.edu.pl/2020/01/nie-zagub-dziecka-w-sieci-kampania-ministerstwa-cyfryzacji-i-nask/
https://akademia.nask.pl/publikacje/Sexting%20i%20nagie%20zdjecia_www.pdf
https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci
https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/do-poczytania