Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Internet czyli wszystko - zostań w domu i… nie zagub dziecka w sieci.

28.04.2020
Internet czyli wszystko - zostań w domu i… nie zagub dziecka w sieci. Internet to okno na świat. Przekonujemy się o tym zwłaszcza teraz, w czasach, gdy z domowej kanapy, możemy uczestniczyć w wielu wydarzeniach, kontaktować się z bliskimi, uczyć się, pracować. Sieć to potężne narzędzie, ale trzeba korzystać z niej z rozwagą. Dotyczy to zwłaszcza młodzieży i dzieci.

Nasi uczniowie żyją równocześnie w dwóch światach. Tym fizycznym i tym wirtualnym. Offline i online. A to, że spędzają przed ekranem monitora długie godziny, nie oznacza, że zawsze się uczą.

 W internecie jest w zasadzie wszystko, wystarczy wpisać hasło do przeglądarki. Możemy zapomnieć o świecie realnym, o tym czego w ogóle szukaliśmy. Z jednej strony mamy świadomość, że surfowanie w sieci wymaga samodyscypliny i zdrowego rozsądku. Z drugiej jednak – jesteśmy zalewani niesprawdzonymi informacjami, z których czasem ciężko wybrać te odpowiednie. Zachować trzeźwy umysł jest trudno nam, dorosłym. Jak kontrolować  nastolatków i dzieci, które spędzają w internecie coraz więcej czasu? Na pewno o wiele łatwiej będzie to zrobić, znając internetowe zagrożenia.

Proszę, znajdźcie Państwo chwilę, aby zapoznać się z podanymi poniżej linkami. Dla bezpieczeństwa dzieci.  Zawarte w nich informacje dotyczą stawianych w internecie wyzwań, cyberprzemocy, mediów społecznościowych czy wizerunku dziecka w internecie.

 https://www.ore.edu.pl/2020/01/nie-zagub-dziecka-w-sieci-kampania-ministerstwa-cyfryzacji-i-nask/

https://akademia.nask.pl/publikacje/Sexting%20i%20nagie%20zdjecia_www.pdf

https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci

https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/do-poczytania

 

Powrót