Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

By chronić, ostrzegać, doradzać, zapobiegać

30.10.2018
By  chronić, ostrzegać, doradzać, zapobiegać W drugim tygodniu października w Szkole Podstawowej w Przybysławicach odbyły się dwa spotkania z funkcjonariuszami policji. Pierwsze, w oddziałach przedszkolnych oraz klasach I-IV, poprowadziła p. Ilona Grzelak – dzielnicowa, kolejne, w klasach starszych, przedstawiciele KM Policji w Lublinie. Młodsi wysłuchali pogadanki nt. zasad poruszania się po drogach: noszenia odblasków, zapinania pasów, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Przypomnieli sobie też jak zachować się w przypadku ataku psa oraz jaką postawę przyjąć, gdy jest się zaczepianym przez kogoś nieznajomego.

Natomiast  młodzież obejrzała film instruktażowy nt. zachowania  się w sytuacji ataku terrorystycznego.  Omówiony  został także problem zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania    z Internetu, w tym  bezprawnego publikowania zdjęć, hejtowania oraz umieszczania  różnorodnych informacji o sobie, które w sieci pozostają na zawsze i mogą być wykorzystane. Uczniowie dowiedzieli się również, czym są akty demoralizacji (palenie papierosów, w tym e-papierosów, spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków, dopalaczy, wagary, bójki) i jakie są konsekwencje ich popełniania.

Mamy nadzieję, iż młodzież zapamięta, że za wszystkie niedozwolone przez prawo czyny, będzie poniesiona  odpowiedzialność.

                                                                                                                                       A. Usarek

Powrót