Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

XV Dzień Papieski "Jan Paweł II - Patron Rodziny" w naszej szkole 21 października 2015 roku

25.10.2015
XV Dzień Papieski "Jan Paweł II - Patron Rodziny"  w naszej szkole 21 października 2015 roku Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski Dzień Papieski ma upamiętniać pontyfikat świętego papieża Polaka, a także upowszechniać jego nauczanie. Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego zbiegają się z obradami Synodu Biskupów, który poświęcony jest powołaniu i misji rodziny w Kościele i w świecie współczesnym. To rodzina znajduje się obecnie w centrum duszpasterskiej uwagi Kościoła. Jest ona niezastąpionym dobrem dla każdego człowieka. Rodzina jest pierwszą szkołą miłości i wiary.

W naszej szkole odbył się happening któremu towarzyszyły spotkania w grupach klasowych  w sali specjalnie przygotowanej na ten dzień. Spotkania odbywały się w grupach tematycznych dla przedszkolaków i klas I-III , IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z nauczycielami i dyrekcją.

Wspólnie uczyliśmy się, oglądaliśmy filmy, pokazy multimedialne i wystawę fotograficzną , śpiewaliśmy, uczestniczyliśmy w konkursach na temat życia Jana Pawła II a także wzięliśmy udział  kiermaszu ulubionych papieskich ciastek- kremówek.

Całą uroczystość przygotowało szkolne Koło wolontariatu z pomocą pań I.Skrętkowicz, B. Sochy, K.Sałeckiej i A.Banaszek

Dziękujemy za udział i cieszymy się z pozytywnego odbioru

I.Skrętkowicz

Powrót