Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Wycieczkowe lekcje klas trzecich

27.09.2016
Wycieczkowe lekcje klas trzecich Wrześniowe lekcje w klasie trzeciej są wyjątkowo bogate w atrakcje. Tematykę jesiennej pogody i zmian zachodzących w przyrodzie poznawaliśmy w Stacji Meteorologicznej w Puławach i Parku Czartoryskich. Instytut Nawożenia Upraw i Gleboznawstwa był miejscem, gdzie zapoznaliśmy się z uprawami polowymi i owadami tam żyjącymi

Jak zebrane zboże przerabia się na mąkę, zobaczyliśmy w garbowskim młynie. W Multimedialnej Izbie Tradycji zapoznaliśmy się ze sposobami wytwarzanie chleba w dawnych czasach. Poznaliśmy również nieco historii naszej gminy  i twórców z nią związanych. Pieszo wędrując po okolicy, zachwyciliśmy się jej różnorodnością i pięknem.                                      

Serdecznie dziękujemy państwu Stasiakom za możliwość zwiedzenia młyna, panu Grzegorzowi Stachyrze za zapoznanie z jego pracą, pani Elżbiecie Prażmo za wspaniałą lekcję historii w MIT, a także  wszystkim, którzy poświecili nam swój czas i okazali pomoc.

                                                                                                        B. Boguta, M. Tomasiak

img-1623_79809.jpg img-1612_1361e.jpg img-1608_57721.jpg img-1607_65b55.jpg img-1605_94f52.jpg img-1536_25a6e.jpg img-1534_73c38.jpg img-1524_3b3ce.jpg
Powrót