Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Wycieczka w Karkonosze

16.06.2016
Wycieczka w Karkonosze W dniach 31 maja- 3 czerwca uczestniczyliśmy w wycieczce do Wrocławia i Karpacza zorganizowanej przez pana Marcina Filipiaka. Naszymi opiekunami byli: pani Magdalena Reszka, Pani Katarzyna Sałecka i pan Volodymyr Sidlyarchuk.

Pierwszy dzień upłynął na kilku godzinach spędzonych w autokarze i zwiedzaniu Wrocławia, w którym przewodniczkami były niezastąpione: Kamila Gąszczyk, Klaudia Łowczak i Jagienka Chyż. Choć pogoda nie dopisywała, zobaczyliśmy m.in. Stare Miasto, Ostrów Tumski, Wyspę Piaskową i Panoramę Racławicką.

Drugi, najbardziej ekscytujący dzień spędziliśmy na rozrywce: na początku odwiedziliśmy Muzeum Zabawek w Karpaczu, a następnie w parku linowym i na Skoczni Orlinek mogliśmy zmierzyć się ze swoimi słabościami, a Ci, których lęki były silniejsze skorzystali ze sztucznego lodowiska. Na zakończenie atrakcji z okazji Dnia Dziecka przejechaliśmy się letnim torem saneczkowym. Po powrocie do schroniska,  wyruszyliśmy na krótkie zwiedzanie miejscowych zabytków- wieży widokowej i ruin amfiteatru.

Głównym punktem trzeciego dnia było wejście na Śnieżkę, najwyższy szczyt Sudetów. Chociaż większość na początku nie pałała zbytnim optymizmem, widoki z 1603 m zrekompensowały trud, jakim było wejście na górę. Zwieńczeniem wędrówki była wizyta
w Świątyni Wang. Łączna długość trasy jaką przebyliśmy  wynosiła 17km.
Ostatnią atrakcją wycieczki było zwiedzanie Sztolni Walimskich na terenie Gór Sowich- kompleksu jaskiń stworzonych podczas II wojny światowej przez Niemców, których przeznaczenie do końca nie jest znane.

Większość uczniów stwierdziła, że drugi dzień wyjazdu był najciekawszym ze wszystkich. Nie można jednak pominąć walorów, głównie przyrodniczych każdego z dni.

 

Część kosztów wycieczki pokrył Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej- dziękujemy!

 

Uczestniczka wycieczki- Jagienka Chyż

plik-571_cf56f.jpg plik-588_02681.jpg plik-533_983c5.jpg plik-514_dde27.jpg plik-491_d9db1.jpg plik-454_edf44.jpg plik-433_c71bb.jpg plik-424_cc488.jpg plik-420_c5d61.jpg plik-407_47089.jpg plik-386_f107e.jpg plik-359_328e9.jpg plik-317_2b203.jpg plik-284_f3a55.jpg plik-283_2a17e.jpg plik-280_4bc0d.jpg
Powrót