Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2018

01.10.2018
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2018 Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w akcji VIII ŚDTM 2018. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Tegoroczny Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony był 28 września. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Już od 24 września w szkole były wywieszone plakaty promujące akcję oraz z tabliczką mnożenia. 28 września odbyły się klasowe potyczki. Dwuosobowe zespoły z poszczególnych klas otrzymały po 25 przykładów do rozwiązania (klasy IV – VI w zakresie 100, klasy VII, VIII, IIIG w zakresie 500). Oceniano poprawność odpowiedzi oraz czas wykonania. Najlepsze zespoły otrzymały dyplomy i odznaki „Ekspert TM”. 

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili także klasy I – III i odpytywali chętnych z tabliczki mnożenia. Uczniowie którzy udzielili poprawnej odpowiedzi  również otrzymali odznaki . Wszyscy uczniowie biorący udział w akcji częstowali się cukierkami.

B. Wiraszka

Powrót