Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2017

02.11.2017
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2017 W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w akcji VII ŚDTM 2017. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Tegoroczny Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony był 29 września pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Już od 24 września w szkole były wywieszone plakaty promujące akcję oraz plakaty z tabliczką mnożenia. 27 września podczas zebrania z rodzicami dwie uczennice klasy VIIa odwiedzały rodziców w salach lekcyjnych i odpytywały chętnych z tabliczki mnożenia. Rodzice byli nieco zdziwieni i zaskoczeni. Każdy kto udzielił poprawnej odpowiedzi otrzymał odznakę „Ekspert tabliczki mnożenia”. 29 września odbyły się klasowe potyczki z tabliczki mnożenia. Dwuosobowe zespoły z poszczególnych klas otrzymały po 20 przykładów do rozwiązania. Oceniano poprawność odpowiedzi oraz czas wykonania. Najlepsze zespoły otrzymały dyplomy i odznaki „Ekspert tabliczki mnożenia”. 

 Barbara Wiraszka

Powrót