Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

TRANSPLANTACJA – JESTEM NA TAK

02.02.2015
TRANSPLANTACJA – JESTEM NA TAK Dnia 30.01.2015 w naszej szkole odbył się happening pod hasłem ,,Transplantacja - jestem na tak". Happening przygotowywało 16 osób : Natalia Beda , Aleksandra Firlej, Gabriela Kamińska, Gabriela Wojciechowska, Jagienka Chyż, Julia Małasiewicz, Karolina Nakonieczna , Karolina Ogórek , Kinga Skrzypiec , Agnieszka Szymczyk, Kamila Olejarz, Marlena Pikul, Monika Grupa , Jakub Suchański , Szymon Ratus , Karol Adamczyk. Opiekunami projektu były pani Anna Banaszek oraz pani Iwona Skrętkowicz.

Celem happeningu było wywołanie dyskusji oraz przedstawienie całego procesu trasplantacji w formie scenki, którą odegrano na górnym a potem na dolnym korytarzu
 
Scenka opowiadała pewną historię:
Uczestniczkę wypadku samochodowego przetransportowano na izbę przyjęć, gdzie nie udało się jej odratować. Stwierdzono zgon i poinformowano jej rodzinę. Następnie pobrano od niej narządy wewnętrzne i wszczepiono je potrzebującej osobie, w ten sposób uratowano ludzkie życie.
 
Scenkę przedstawiano w milczeniu i skupieniu. Aktorzy nie porozumiewali się między sobą, co było oryginalnym pomysłem.
 
Na korytarzu zebrała się spora grupka uczniów, by zobaczyć co się dzieje. Oglądający śledzili przebieg wydarzeń w skupieniu i przejęciu. Na twarzach niektórych pojawił się także uśmiech.
 
Druga część happeningu odbyła się na przerwie obiadowej. Przygotowujący wydarzenie uczniowie rozdawali informatory oraz oświadczenia woli, które w razie po0trzeby ułatwią pobranie narządów
.
Dzięki temu można uratować komuś życie.
 
Happening zakończył się o 12.45 wraz z dzwonkiem na 6. lekcje.
 
Tematyka transplantacji została przybliżona w prosty, choć bardzo oryginalny i interesujący sposób.
Wszystkie informatory i oświadczenia woli rozeszły się jak ciepłe bułeczki.
 
Podsumowując, uważam że happening zakończył się sukcesem i zostanie zapamiętany na na długo przez odbiorców
 
020-jpg.jpg 013-jpg.jpg 017-jpg.jpg 007-jpg.jpg 011-jpg.jpg 002-jpg.jpg 012-jpg.jpg 022-jpg.jpg 016-jpg.jpg 008-jpg.jpg 015-jpg.jpg 001-jpg.jpg 006-jpg.jpg 010-jpg.jpg 021-jpg.jpg 018-jpg.jpg 014-jpg.jpg
Powrót