Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Sukcesy uczniów w konkursie – Z Energią dla Klimatu

02.12.2020
Sukcesy uczniów w konkursie –  Z Energią dla Klimatu Uczniowie klas ósmych, Dawid Mróz i Magdalena Piotrowska z kl. VIII a oraz Bartosz Muzyka z kl. VIII b, wzięli udział w pierwszej edycji wyjątkowego Konkursu wiedzy o wpływie różnych źródeł energii na klimat – Z Energią dla Klimatu.

Konkurs realizowany jest wspólnie przez Fundację FORUM ATOMOWE oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w partnerstwie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu testu online składającego się z 15 pytań jednokrotnego wyboru. Wszyscy uczniowie z naszej szkoły prawidłowo odpowiedzieli na pytania i zakwalifikowali się do drugiego etapu.

Tym razem musieli opracować jeden z zaproponowanych tematów w odniesieniu do swojego lokalnego środowiska i zaprezentować go w jednej z trzech form: artykuł do lokalnej prasy, krótki film lub plakat naukowy.  Prace były oceniane przez ekspertów, dwóch członków ekipy niezależnie.

Ten etap także zakończył się sukcesem.

Wyróżnienie zdobył Dawid Mróz, otrzyma więc dyplom i nagrodę.

Bardzo dobry wyniki osiągnęli także Magdalena Piotrowska i Bartosz Muzyka.

 

Wszystkim serdecznie  GRATULUJĘ!

Magdalena Reszka

Powrót