Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

ROK SZKOLNY 2014/15 W PRZYBYSŁAWICACH NA SPORTOWO

20.06.2015
ROK SZKOLNY 2014/15 W PRZYBYSŁAWICACH NA SPORTOWO Minął kolejny rok szkolny, wszyscy uczniowie z utęsknieniem czekali na ostatni dzwonek. Dla niektórych był to rok pełen wysiłku nie tylko umysłowego, ale też fizycznego w dosłownym tego słowa znaczeniu. Mowa tu oczywiście o uczniach-reprezentantach, którzy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z innych szkół w myśl zasady: CITIUS, ALTIUS, FORTIUS (łac. szybciej, wyżej, silniej).

Rywalizacja jak corocznie odbywała się w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasi sportowcy rozpoczęli zmagania od Przełajowych Biegów Sztafetowych. Spotkali się w Bogucinie na stadionie BKS-u, gdzie niestety musieli uznać wyższość miejscowych sportowców, którzy awansowali na zawody powiatowe.

Następnie – z większym lub mniejszym skutkiem- toczyli boje w tenisie stołowym (indywidualnie i drużynowo), piłce ręcznej i koszykówce (w tych grach drużynowych to sąsiedzi zza miedzy, czyli Garbowa okazali się nieco lepsi od nas). Rewanż wzięliśmy za to
w piłce nożnej. Na turnieju organizowanym przez naszą szkołę piłkarze z Przybysławic i dziewczęta z Bogucina okazali się najlepsi i awansowali na turniej międzygminny, który odbył się w Niemcach. Tam niestety zarówno gospodarze jak i piłkarze ze Snopkowa dali lekcję futbolu naszym zawodnikom, którzy odgrażali się, że po wakacjach im „dokopią” – trzymamy za słowo!

Czwórbój Lekkoatletyczny to konkurencja dla wszechstronnych sportowców. W jej skład wchodzą: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi – 1000m dla chłopców i 600m dla dziewcząt. Wieloboiści rywalizowali na obiektach naszej szkoły i to my nie byliśmy zbyt gościnni – zarówno chłopcy jak i dziewczęta wygrali rywalizację i dalsze zmagania odbywały się w Wojciechowie. Tam, mimo usilnych starań musieli uznać wyższość sportowców z innych szkół.

Jednak największy sukces odniosły nasze lekkoatletki w biegu sztafetowym 4x100m.
Z obawami pojechały na zawody powiatowe do Wojciechowa i… wygrały zdobywając puchar oraz awans na zawody rejonowe. Również w Janowie Lubelskim okazały się „czarnym koniem” i zajmując drugie miejsce wywalczyły prawo startu w ostatnim etapie rywalizacji jakim jest finał wojewódzki. Na stadionie  w Puławach spotkali się najszybsi lekkoatleci
w województwie i było wiadomo, że nasze dziewczęta jadą tam po naukę i doświadczenie.
I chociaż tanio nie oddały skóry, zajęły ostatecznie IX miejsce wśród 12 reprezentacji. Jest to od czasu występów Filipa Kozaka, który kilka lat temu dwukrotnie plasował się na takich samych miejscach w turnieju tenisowym, najwartościowszy wynik sportowców naszej szkoły. Nasze sportsmenki biegały w składzie: Weronika Pikul, Kinga Mróz, Julia Kamińska i Wiktoria Wiecheć, która startowała w biegach powiatowych, a którą w dalszych etapach zastąpiła młodsza koleżanka – Gabriela Majewska. Dodatkowe gratulacje bez wątpienia należą się Panu Marcinowi Filipiakowi, który przygotowując lekkoatletów gimnazjum przygarnął nasze dziewczyny i właściwie namówił je do startu. Opłaciło się! Wiedział jednak co robi – w przyszłym roku spotkają się w gimnazjum, a talentów lekkoatletycznych nigdy dość. Będziemy z uwagą śledzić ich dalsze postępy i już teraz życzymy sukcesów!

Jacek Okuniewski

Powrót