Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

„PRZERWANY MARSZ …” - nasz gość Pan Tadeusz Szopa

07.09.2019
„PRZERWANY MARSZ …” - nasz gość Pan Tadeusz Szopa Akcja „Przerwany marsz...” to próba stosownego podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za wszystko co zrobili dla Polski. Dnia 2-go września 2019, w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, młode pokolenie Polaków razem z Polskimi Dziećmi Wojny, udało się do szkół na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.

Gościem naszej szkoły i przedstawicielem Polskich Dzieci Wojny był Pan Tadeusz Szopa, świadek tamtych tragicznych dni. Wchodząc do szkoły razem z młodym pokoleniem pokazał i udowodnił, że ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne. Dzięki temu, że oni wytrwali, dzisiaj młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.

Spotkanie to stało się wspólnotowym zawołaniem o pokój. Punktem kulminacyjnym akcji było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

 

Powrót