Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Pomagamy innym

24.06.2017
Pomagamy innym W bieżącym roku szkolnym Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowało i przygotowało akcje: GÓRA GROSZA, POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ. WSPARCIE AKCJI CHARYTATYWNEJ „Pomoc dla Kubusia z Abramowa”, TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW, IX edycja akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum" .

 

GÓRA GROSZA 

Na terenie naszej szkoły trwała zbiórka monet .

 Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie włączyli się w akcję.

KAŻDY GROSZ SIĘ LICZY!

Celem akcji Góra Grosza było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. 

 

 Od 27 listopada do 20 grudnia w naszej szkole  trwała tegoroczna akcja

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ.

 Zbieraliśmy słodycze, artykuły spożywcze z długim terminem ważności, odzież, środki chemiczne, artykuły kosmetyczne, książki, zabawki. Ze względu na akcent dziecięcy w akcji ,pomyśleliśmy o darach ze szczególnym przeznaczeniem dla uczniów naszej szkoły.

Główna  zbiórka podczas zabawy andrzejkowej organizowanej przez Samorząd Uczniowski

Zbiórka w Parafii Garbów- Cukrownia16 grudnia po każdej Mszy świętej

Zbiorki w sklepach które objęły patronat nad akcją:

Sklep Groszek w Zagrodach

Sklep Od i Do w Zagrodach

Sklep Groszek w Garbowie

 

   WSPARCIE AKCJI CHARYTATYWNEJ
           „Pomoc dla Kubusia z Abramowa”

Z inicjatywy młodych osób organizowana była akcja charytatywna Pomoc Dla Kubusia. Kuba Koziej w nieszczęśliwym wypadku stracił część lewej ręki. Walczyliśmy o lepszą przyszłość dla Kubusia, chcąc zapewnić mu lepszy start w dalsze życie.   W dniach 22.05-04.06.2017r. wolontariusze prowadzili zbiórkę pieniężną. Trzeba przyznać, że włączyli się w nią wszyscy ! Zarówno przedszkolaki jak i najstarsi uczniowie gimnazjum z chęcią wrzucali do puszki pieniądze wiedząc ,że zostaną one przeznaczone na szczytny cel. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w zbiórce i cieszymy się ,że poruszyła tak wiele osób!


   Wspólnie z p. Katarzyną Sugier Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało

 

                            TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

   ( 22.05-04.06.2017r.)

    Ten  niezwykły tydzień rozpoczęliśmy przedstawieniem. Przypomnieliśmy zebranym na sali, jak ważne jest czynienie dobra i pomoc dla drugiego człowieka., bo podobno „Każdy uczynek wraca do człowieka po trzykroć” (Jodi Picoult}. Przez kilka dni prowadziliśmy loterię fantową. Zebrane podczas niej fundusze( sprzedaż wcześniej przygotowanych sadzonek kwiatków i darów rzeczowych ) przeznaczono na pomoc dla Jakuba Kozieja. Podsumowaniem akcji były plastyczne prace uczniów przedstawiające dobre uczynki wykonane podczas tygodnia przez nich samych.

 

        IX edycja akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum"

 W dniach 27.03-27.04 nasza szkoła brała udział w akcji wspierającej Lubelskie Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia. Zebraną kwotę w wysokości 276,11zł przeznaczono na zakup leków, środków higieniczno- opatrunkowych i pomocy socjalnej.

  Cieszymy się, że pomogłyśmy ogromnej liczbie ludzi. Pomimo niemałego zmęczenia nad czasochłonną i nieraz bardzo wyczerpującą pracą, jesteśmy dumne z tej cząstki siebie którą oddałyśmy innym.

Wolontariuszki z gimnazjum

 

Powrót