Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH 2015

17.10.2015
OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH 2015 Tradycją naszej szkoły jest coroczne przyjęcie byłych maluchów z klas trzecich w szeregi braci uczniowskiej klas starszych, czyli tzw. OTRZĘSINY.

„…Kto tak wrzeszczy wniebogłosy 
Jak czterdzieści cztery kosy - 
Od parteru aż po dach? 
Aż się trzęsie cały gmach! 
Cała szkoła pęka w szwach!! 
Że aż strach?!!!... 

                               (VooVoo – Czwarta klasa na obcasach)      

     6 października „kotki z czwartej” zebrały się w sali gimnastycznej, aby przejść kilka prób przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Był więc m.in. Quiz Wiedzy nt. szkoły,  zabawa W zdrowym ciele zdrowy duch – czyli wycieczka do Zoo, próba muzykalności czyli Konkurs piosenki szkolnej oraz Kalambury, które sprawdzały, czy wychowawcy poszczególnych klas potrafią już dogadać się ze swoimi uczniami bez słów.

         Końcowym akcentem otrzęsin było ogłoszenie wyników rywalizacji oraz oficjalne przyjęcie  IV a i IV b w poczet uczniów klas IV-VI. Pani dyrektor Anna Pacek wręczyła certyfikaty, w treści których można było przeczytać:

 Czynimy wiadomym wszem i wobec, że „nieopierzony ten kociak” 

………………………………………. 
w poczet uczniów klasy czwartej
Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Przybysławicach
przyjęty zostaje.
Odtąd zobowiązuje się sławić dobre imię szkoły,
sumiennie i godnie wypełniać obowiązki ucznia.
        

         Próbę uśmiechu i zabawy wszyscy zaliczyli na szóstkę, a na koniec przewodnicząca S.U. Ola Murat (z lekkim przymrużeniem oka) powiedziała:

„…ale nie łudźcie się !– nie zawsze będzie tak wesoło i przyjemnie jak dziś, bo codzienne  życie ucznia to niestety nie tylko uśmiech i zabawa! Pamiętajcie też, że my – wasi starsi koledzy służymy wam pomocą w codziennych troskach i problemach, a i nasi nauczyciele nie są tak straszni na jakich wyglądają!!!”

   W ten sposób kolejna grupa czwartaków została przywitana w murach naszej szkoły przez starszych kolegów.

         Do następnych otrzęsin!

 Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej

pic04911_67a23.jpg pic04968_d5a3d.jpg pic04991_312a5.jpg pic04986_d3088.jpg pic04966_5edf3.jpg pic04924_a9a4f.jpg pic04922_57072.jpg pic04915_d6e64.jpg
Powrót