Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY ‘LEON’

21.06.2024
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY ‘LEON’ W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole odbył się konkurs LEON z języka angielskiego i matematyki.

       W konkursie wzięli udział uczniowie klas II-VII, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wiedzę w tych dziedzinach. W jesiennej i wiosennej edycji wzięło udział 27 uczniów.

Konkurs z języka angielskiego

       Konkurs z języka angielskiego składał się z  testu gramatyczno-leksykalnego. Choć nie padły w tym roku rekordy punktowe, każdy uczestnik wykazał się dużym zaangażowaniem.

       Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Izabela Chabros, 10-letnia uczennica klasy III a, która zdobyła 34/38 punktów
w wiosennej edycji i zajęła 5 miejsce w Polsce.

       Bardzo dobry wynik zanotowali również uczniowie klasy VI: Natalia Stolarczyk i Paweł Majewski, którzy w edycji jesiennej zdobyli 11 miejsce.

Konkurs matematyczny

       Konkurs matematyczny obejmował zadania z różnych działów matematyki. Uczniowie mieli do rozwiązania zestaw zadań w określonym czasie, a ich prace były oceniane pod kątem poprawności i kreatywności w podejściu do problemów.

       W tej kategorii wyróżnili się uczniowie klasy III b: Piotr Gumienik, który zdobył 28/35 punktów i zajął 8 miejsce oraz Franciszek Tkaczyk, który uzyskał 27/35 punktów i zajął        9 miejsce. Chłopcy wykazali się wyjątkową umiejętnością rozwiązywania zada i kreatywnym podejściem do problemów matematycznych.

Podsumowanie

       Choć w tym roku nie odnotowaliśmy wielkich osiągnięć punktowych, warto docenić wysiłek i determinację wszystkich uczestników konkursu. Każdy z uczniów pokazał, że ciężka praca i zaangażowanie w naukę przynoszą rezultaty, niezależnie od wyników końcowych.

       Serdecznie gratulujemy laureatom za ich wyróżniające się osiągnięcia. Wasza ciężka praca i zaangażowanie są inspiracją dla nas wszystkich. Życzymy Wam dalszych sukcesów w nauce i rozwijaniu swoich talentów.

       Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym tegorocznym konkursie z języka angielskiego i matematyki.

       Niezależnie od wyników, jakie osiągnęliście, wasza obecność i wysiłek są dowodem waszego zainteresowania nauką. Każda próba i każdy wysiłek, który włożyliście w przygotowania do konkursu, przyczyniły się do waszego osobistego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności.

       Pamiętajcie, że sukces nie zawsze jest mierzony wynikami punktowymi. Każde doświadczenie, które zdobywacie jest cenną lekcją. Dziękujemy za wytrwałość.

       Niech chęć do nauki i rozwijania swoich umiejętności towarzyszy Wam na każdym kroku. Wierzymy, że każdy z Was ma niezwykły potencjał, który może zaowocować w przyszłości.

       Dziękujemy również wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy wspierali uczniów w przygotowaniach do konkursu. Wasze wsparcie i zaangażowanie są nieocenione.

       Do zobaczenia za rok w kolejnych edycjach konkursu!

                                                                           Katarzyna Sugier, Kamila Mazur, Magdalena Mazurek

 

 

 

Powrót