Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Noc Filmowa w PG w Przybysławicach

04.02.2016
Noc Filmowa w PG w Przybysławicach 29.01.2016r., w piątek , o godzinie 21 rozpoczęła się pierwsza w historii naszej szkoły Noc Filmowa. Ostatni seans zakończył się w sobotę, około godziny siódmej. W imprezie uczestniczyło 50 uczniów. Kinomani musieli się odpowiednio przygotować do nocnego maratonu filmowego. Przynieśli własne śpiwory, poduszki i wygodnie ułożyli się na materacach. Wypełnili niemal całą salę gimnastyczną. W niezobowiązujących strojach (była nawet piżamka przypominająca króliczka) , z zapasami jedzenia i napojów, niecierpliwie oczekiwali na pierwszy seans.

W programie Nocy Filmowej zaplanowano aż 6 projekcji. Na początek wyświetlono bajkę „Iniemamocni”, następnie - komedię J. Zuckera  pt.”Wyścig szczurów” z Cubą Goodingiem Jr. I Whoopi Goldberg w rolach głównych. Kolejny seans cieszył się największym zainteresowaniem, a był to słynny film Łukasza Palkowskiego „Bogowie” z Tomaszem Kotem w roli profesora Religi. Następne propozycje  Nocy Filmowej to: „Drużyna” – opowieść o polskich siatkarzach  ”i „Podejrzani zakochani”-komedia, jak się okazało, najmniej interesująca dla zebranej publiczności. Ostatni punkt programu to również komedia, tym razem  w reżyserii Danny’ego DeVito „Starsza pani musi zniknąć”.

Repertuar tegorocznej Nocy Filmowej był uzgodniony z publicznością. Uczniowie sami mogli decydować, jakie filmy chcą obejrzeć i w jakiej kolejności. Toteż, jeśli film nie spełniał ich oczekiwań, przerywano seans. Tak się stało w przypadku nudnej komedii”Podejrzani zakochani”.

Idea Nocy Filmowej bardzo spodobała się młodym kinomanom. Mimo ekstremalnych  godzin projekcji, większość wytrwała przed ekranem w stanie względnego czuwania . Nieliczni, ci, którzy nie bali się mieć namalowanych przez kolegów  wąsów, ryzykowali krótką drzemkę miedzy seansami.

Pierwsza Noc Filmowa  to udana, ciekawa propozycja dla młodzieży naszego gimnazjum. Z niecierpliwością czekamy na  drugą…!

Kinomanka

20160130-004529_f5846.jpg 20160130-004455_cdcdf.jpg
Powrót