Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Narodowe Święto Niepodległości

09.11.2020
Narodowe Święto Niepodległości Z okazji święta Niepodległości zachęcamy do obejrzenia prezentacji oraz wysłuchania utworów przygotowanych przez: Bolesława Żuchowskiego, Panie Bernadettę Weglińską -Korzan i Magdalenę Jaroszuk oraz Pana Leszka Iwaniaka.

https://view.genial.ly/5fa7de149bff5f0cee6d10cb/presentation-dzien-niepodleglosci  

 

Powstała z grobu na Twe władne słowo
Polska - wolności narodów chorąży.
Pierzchnęły straże, a nad jej głową
Znowu swobodnie Orzeł Biały krąży.

Alojzy Feliński


Szanowna Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, Drodzy uczniowie i przyjaciele szkoły.
11 listopada to data niezmiernie ważna dla każdego Polaka - to dzień odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach rozbiorów i niewoli. Polacy nie musieli się już bać zsyłek na Sybir, porozumiewania się w ojczystym języku i bycia patriotą.
Jedność i determinacja naszych przodków powinna nas inspirować i budzić w nas dumę z bycia Polakami i posiadania wspaniałej historii i dziedzictwa. Wierność tym wartościom sprawdza się nie tylko w czasach trudnych dla Polski, ale także w naszym codziennym, szkolnym życiu.
Koledzy i koleżanki, zwracam się do Was z apelem - pamiętajcie, że patriotą nie jest się tylko podczas wielkich zagrożeń, ale jest się nim na co dzień, wtedy gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język polski, kiedy pamięta się o ważnych wydarzeniach i rocznicach. Patriotyzm to również praca nad sobą, aby stać się wartościowymi członkami naszego społeczeństwa. W tym trudnym okresie pracy zdalnej wierzę, że doskonale sobie z tym poradzimy.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
Hanna Zaręba

 

 

 

 

 

Z okazji obchodów Święta Niepodległości odbędzie się konkurs literacko-plastyczny "Ja na ojczystym tle". Szczegóły będą zamieszczone na Librusie

 

 

Anna Gnieciak

Powrót