Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” 2020

09.02.2021
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” 2020 Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, zainicjowanym w roku 2004 na Litwie, na wzór Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs  jest przeprowadzany raz w roku (w 2020 - edycja próbna była w październiku, a konkurs właściwy w listopadzie).

W Polsce, organizatorami Konkursu Bóbr są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska  oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego (OKP-PTI).

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i logicznego, rozwiązywanie skomplikowanych problemów oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną.

W tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły, po raz pierwszy wzięli udział w Konkursie Bóbr. W zmaganiach uczestniczyli: Natalia Stolarczyk (kl. III), Mateusz Ziółkowski (kl. III) oraz Bartosz Zamojski (kl. V).

Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał w kategorii SKRZAT: Mateusz Ziółkowski – klasa III, zdobywając WYRÓŻNIENIE.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do udziału za rok.

Beata Socha i Jacek Dec

Powrót