Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

KONKURS POEZJI ANGLOSASKIEJ W BOGUCINIE

11.05.2016
KONKURS POEZJI ANGLOSASKIEJ W BOGUCINIE 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Konkursie Poezji Anglosaskiej w Szkole Podstawowej w Bogucinie. Właściwą rywalizację poprzedziły eliminacje szkolne. Ostatecznie wybrani zostali: Franciszek Matraszek, Fabiana Smolak, Julia Suszek, Aleksandra Murat, Magdalena Pikul, Artur Karkosz, Oliwia Sołtys oraz Agata Staniak.

Jako pierwsi występowali uczniowie klas 1 - 3. Trzeba podkreślić, że wszyscy młodzi wykonawcy wykazali się niebywałym talentem i pamięcią. Wiele utworów było dosyć obszernych i na pewno niełatwo było się ich nauczyć. Nie można tu również nie wspomnieć o starszych uczestnikach. Ci, byli tak samo dobrzy,  jak ich młodsi koledzy.

         Po prezentacji wierszy, wszyscy udali się na symboliczny poczęstunek. W tym samym czasie jury oceniało występy wszystkich recytatorów. Ucieszyliśmy się niezmiernie, gdy dowiedzieliśmy się, że zajęliśmy większość miejsc na podium.

         W kategorii klas 1-3 miejsce na podium stanęły Fabiana Smolak z klasy III a oraz Oliwia Sołtys z klasy II b. W starszej grupie również zostaliśmy laureatami. Pierwsze miejsce zajął piątoklasista Franciszek Matraszek. Zaprezentował on wiersz „Stopping by woods on snowy evening”. Na drugim miejscu stanęła Agata Staniak, również piątoklasistka, z wierszem „Daddy fell into the pond”.

         Po wręczeniu dyplomów i drobnych nagród wszyscy zapomnieli o rywalizacji i z uśmiechem na ustach ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Na koniec nagrodziliśmy gromkimi brawami organizatorki konkursu - Panie Ewę Komstę i Kaję Sobkowicz. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się w tym samym gronie  i uzyskamy równie wysokie miejsca.

 

Aleksandra Murat

dsc-0426_3192d.jpg dsc-0411_cf904.jpg dsc-0408_b6d1e.jpg
Powrót