Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

I Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

20.05.2015
I Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Uczniowie klasy V a: Kamila Pacek i Grzegorz Peciak oraz Piotr Zieliński z klasy V b, wzięli udział w I Gminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który odbył się 16 kwietnia w SP w Woli Przybysławskiej.

Przez 45 minut, uczniowie szkół z Bogucina, Garbowa, Przybysławic i Woli Przybysławskiej, zmagali się z pytaniami związanymi z geografią, historią, kulturą i polityką głównych krajów anglojęzycznych. Piątoklasiści wykazali się bardzo dużą znajomością państw, takich jak: Wielka Brytania, Kanada, Stany Zjednoczone czy Australia, w których językiem urzędowym jest język angielski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci – wśród których znalazł się Piotr Zieliński ( II miejsce) - dodatkowo nagrody książkowe. Gratulujemy!
 
 
Magdalena Mazurek
 
Powrót