Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Goście z Mauritiusa

19.10.2016
Goście z Mauritiusa 10 października naszą szkołę odwiedzili goście - mieszkańcy dalekiej, egzotycznej wyspy Mauritius. Dawna absolwentka naszej szkoły wraz z mężem i ich trzyletnim synkiem opowiedzieli w języku angielskim o historii wyspy, panujących tam zwyczajach i systemie szkolnym oraz zaprezentowali zdjęcia z pięknymi krajobrazami i poczęstowali nas swoimi słodyczami.

Uczniowie klas V i VI mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w rozmowie po angielsku, zadając gościom pytania. Dzieciom najbardziej spodobało się, że w tamtejszej szkole nie ma sprawdzianów, kartkówek i odpowiedzi ustnych na oceny. Okazało się jednak, że mimo to ich rówieśnicy bardzo dużo się uczą i co pół roku zdają egzaminy z każdego przedmiotu.
Jako podsumowanie prezentacji ogłoszono konkurs na plakat w języku angielskim o Mauritiusie,
w którym nagrodami będą gadżety reklamowe z tej wyspy.

Anna Pacek 

pic06370_61369.jpg pic06363_77168.jpg pic06331_41cd4.jpg 20161010-094115_f3c77.jpg
Powrót