Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI W PRZYBYSŁAWICACH

27.03.2017
DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI W PRZYBYSŁAWICACH 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. Był on jednak nietypowy. Cały został utrzymany w tematyce „anty-komórkowej” gdyż w tym dniu obchodziliśmy jednocześnie „Dzień Bez Komórki”, którego przewodnie hasło brzmiało: „Rządzisz Ty czy Twoja Komórka?”

Uczestnicy święta musieli przygotować plakaty dotyczące zagrożeń wynikających z nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych, które zostały ocenione i nagrodzone przez specjalnie powołaną komisję. Oprócz czysto dydaktycznej rozrywki mieli okazję wziąć udział w Familiadzie, w której drużyną przeciwną okazali się… nauczyciele! Show  zdecydowanie skradł pluszowy grzybek , który zdaniem wielu wyglądał lepiej niż prawdziwy.

Wszystkie klasy miały do przygotowania skecz o uzależnieniach. Mimo małego doświadczenia aktorskiego scenki wyszły wspaniale i na pewno na długo będziemy je pamiętać.

Po tej chwili odprężenia przyszedł czas na naukę. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć przedstawienie pod tytułem “Spojrzeć poza ekran", które trafnie ukazywało problem uzależnienia od telefonu komórkowego wśród nastolatków. Jest ono znaczącym problemem nie tylko u ludzi młodych ale też wśród dorosłych. Warto wspomnieć, że przedstawienie  zostało w całości wykonane przez uczniów pod opieką uczennicy klasy IB Aleksandry Murat. Amatorska grupa teatralna w ciągu dwóch tygodni przygotowała wszystko - od scenariusza po rekwizyty.

Zwieńczeniem święta był miniturniej siatkówki, w którym zmierzyli się chłopcy z dziewczętami ze szkoły podstawowej oraz drużyny mieszane z gimnazjum.

 

A oto najciekawsze relacje uczestników Dnia Samorządności:

 

„Najbardziej podobało mi się przedstawienie “Spojrzeć poza ekran", bo było krótkie i zabawne ale przez to dosadne”~ Makary

„Mnie najbardziej podobała się Familiada. Fajnie było chodź raz  zobaczyć jak to nauczyciele głowią się nad trudnymi zadaniami”~ Magda

„Dla mnie całokształt święta był ciekawy. Cała akcja profilaktyczna została przeprowadzona w dobry sposób” ~ Kamila

            Aleksandra Murat

162_c102c.jpg 107_603f7.jpg 108_4ca8d.jpg 113_d4fd9.jpg 116_ca9f4.jpg 120_7c7cc.jpg 122_62ca5.jpg 164_33e05.jpg 250_229e1.jpg 322_1ad30.jpg 335_3de9d.jpg 354_6e334.jpg 358_af7a9.jpg 438_e6520.jpg 460_96c35.jpg 483_dc391.jpg 484_5d611.jpg
Powrót