Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

15.02.2021
Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 DBI 2021 odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas tegorocznych obchodów chcieliśmy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję bezpieczeństwa, kultury i szacunku w sieci.

Jak co roku w naszej szkole, w lutym, podjęliśmy szereg działań i inicjatyw:

  • w klasach I – III zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem filmów, stron internetowych oraz piosenek promujących bezpieczeństwo i kulturę zachowania w sieci, uczniowie kolorowali obrazki z bohaterami „sieciaków” oraz zostały przeprowadzone konkursy klasowe. Dodatkowo uczniowie klas drugich wykonali plakaty z zasadami bezpieczeństwa w sieci, prezentację umieszczono na stronie szkoły - „Wirtualny spacer po galerii plakatów”.

  • w klasach IV - VI – zostały przeprowadzone zajęcia z wykorzystaniem filmów edukacyjnych: Wiarygodność informacji w sieci, Ergonomia korzystania z urządzeń cyfrowych, Prawa autorskie, Bezpieczeństwo w kontaktach z innymi użytkownikami oraz Bezpieczeństwo własnego wizerunku. Uczniowie dyskutowali na tematy poruszone w filmach, a ostatecznie ułożyli zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.

  • uczniowie klas VII - VIII – obejrzeli film „Bezpieczeństwo w sieci”, przypomnieli sobie numery pomocy telefonicznej oraz ułożyli zasady bezpiecznego korzystania z sieci. 

 

Dla wszystkich uczniów został ogłoszony szkolny konkurs na zbudowanie bohatera lub stwora internetowego z uszkodzonych lub niepotrzebnych części elektronicznych, którego rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec lutego.

 

Zachęcaliśmy rodziców do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu swojego dziecka, poznania jego zainteresowań i wirtualnej społeczności oraz do rozmowy na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci. Ze względu na trwającą naukę zdalną, szczególnie apelowaliśmy do ustalenia w rodzinie zasad korzystania z ekranów - w jakich sytuacjach można korzystać, przez ile czasu itd.

W tym roku do naszego przedsięwzięcia włączyli się najmłodsi nasi wychowankowie, począwszy od przedszkola, aż do zerówki. Dzieci bardzo chętnie oglądały filmy edukacyjne, w których przez pryzmat losów bohaterów zapoznały się z różnymi formami zagrożeń, jakie mogą spotkać w sieci. Słuchały piosenek mówiących o zasadach bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu oraz kolorowały obrazki z bohaterami „sieciaków”.

Link do prezentacji z udziałem najmłodszych wychowanków:

Wirtualna galeria obrazów

B. Socha i J. Dec

Powrót