Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Debata „Odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie”

17.05.2017
Debata „Odpal myślenie,  nie wchodź w uzależnienie” We wtorek, 9 maja społeczność Publicznego Gimnazjum w Przybysławicach zgromadziła się na debacie odbywającej się w ramach projektu „Odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie”. Jest to przedsięwzięcie realizowane w szkołach gimnazjalnych i średnich na Lubelszczyźnie przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, a finansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie. Celem tego programu jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie problematyki dopalaczy i narkotyków.

W debacie uczestniczyli eksperci:

  1. Pani Justyna Syroka  -  Ekspert Wojewódzki ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii  Oddziału ds. Uzależnień Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.
  2.  Pan Rafał Trocki -  starszy aspirant  Komendy Miejskiej Policji w Lublinie
  3. Pan Łukasz Winiarczyk -  młodszy aspirant   Komisariatu Policji w Niemcach

 

Odpowiadali oni na pytania przygotowane wcześniej przez młodzież, a debatę prowadziła Martyna Ostapińska z kl. IIb. Punktem wyjścia do dyskusji było  przedstawienie teatralne pt. „Wolni - zniewoleni”.

W czasie spotkania pracowała komisja w składzie: Agnieszka  Frąc kl. IIb, Karolina Ogórek kl. IIIb, Weronika Pikul kl. IIa i Marcin  Dąbrowski kl. IIIa. Na koniec  odczytali oni  następujące wnioski, wypływające z dyskusji:

Narkotyki = kłopoty

*  Sięgamy po środki psychoaktywne, ponieważ ciągle poszukujemy nowych wrażeń, doznań, ciekawych przeżyć. Często  jesteśmy samotni, nierozumiani przez świat dorosłych i rówieśników. Po narkotykach świat wydaje się lepszy, problemy mniejsze. Musimy pamiętać, że  to NIEPRAWDA, ponieważ: 

*  Wszystkie środki psychoaktywne uzależniają. Będąc uzależnionym, jest się niewolnikiem, zarówno substancji, sytuacji, w której jesteśmy,  jak i dilera. On chce tylko wyłudzić pieniądze i nie martwi się, co się z nami stanie.

*  Wystarczy spróbować jeden raz, by się uzależnić. Środki psychoaktywne mają ciągle zmieniany skład i na każdego działają  inaczej, więc nie da się przewidzieć co się stanie z człowiekiem po ich zażyciu. Skutki są tragiczne. Na szali stawia się własne życie.

*  Są wokół ludzie, którzy chcą nam pomóc – nauczyciel, pedagog, rodzic, funkcjonariusz policji.

* Najlepiej być czystym przez całe życie.

 

A. Usarek

002_f070a.jpg 006_0d917.jpg 009_bf23a.jpg 010_3bd4d.jpg 011_7f00a.jpg 014_f84b0.jpg 017_c33df.jpg 018_50d53.jpg 020_e9a9f.jpg 030_a834b.jpg 033_edcf8.jpg 039_56632.jpg 041_85ab2.jpg 047_db21c.jpg 049_179a8.jpg
Powrót