Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Czy są wśród nas przyszli prawnicy?

17.06.2016
Czy są wśród nas przyszli prawnicy? 27 kwietnia 2016 troje uczniów klasy IIIb: Nina Łuczywek, Maja Łuczywek i Michał Karasek wzięło udział w II etapie I Konkursu Wiedzy o Prawie. Zorganizowany on został przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.

I etap konkursu odbył się w naszej szkole. Uczestniczyło w nim pięcioro uczniów. Przyszło im zmagać się m.in. z zagadnieniami dotyczącymi postępowania procesowego i nieprocesowego, bezpieczeństwa w szkole, władzy Prezydenta, robienia zakupów przez Internet, zawodów prawniczych i praw autorskich.

Do II etapu zakwalifikowało się troje uczniów. Część pisemna okazała się łatwa. Większy problem dotyczył części ustnej. Należało przygotować 4-5 minutową wypowiedź i przedstawić ją przed Komisją złożoną z radców prawnych. Mimo dobrych wyników uczestnikom zabrakło szczęścia, by dostać się do finałów w Warszawie. Przygotowaniem uczniów do I i II etapu zajęła się pani Anna Zarzeka.

Wszystkim uczestnikom szczerze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie.

                                                                                                         Nina Łuczywek

Powrót