BIP

e-Dziennik

SUKCESY LEKKOATLETÓW Z PRZYBYSŁAWIC

19.06.2015
SUKCESY LEKKOATLETÓW Z PRZYBYSŁAWIC Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przybysławicach brali udział w Powiatowej Gimnazjadzie w lekkiej atletyce w Bełżycach, gdzie zajęli najwyższe miejsca na podium w wielu konkurencjach.

Karol Wójtowicz - III miejsce w skoku w dal

Karol Wójtowicz, Mateusz Kozieł, Patryk Skrzypiec, Kacper Nakonieczny, Marek Piwko - II miejsce w sztafecie  4x100m
Dagmara Kowalik, Angelika Serewa, Gabriela Wojciechowska, Dorota Filipiak - III miejsce w sztafecie 4x100m.

Wyżej wymienieni awansowali do zawodów rejonowych do Kraśnika,  gdzie  również odnieśli wiele sukcesów.  Miejsca na podium, które premiowane były awansem do finałów wojewódzkich zajęli:
Marek Piwko - I miejsce w skoku w dal
Karol Wójtowic z- II miejsce w skoku w dal

Dagmara Kowalik  -  III miejsce w skoku w dal
Karol Wójtowicz, Mateusz Kozieł, Patryk Skrzypiec, Kacper Nakonieczny, Marek Piwko - I miejsce w sztafecie  4x100m

W Finałach  Wojewódzkiej  Gimnazjady w Zamościu, najlepiej zaprezentowała się sztafeta chłopców 4x100m, zdobywając brązowe medale.  Miejsca w ścisłym finale zajęli ponadto skoczkowie w dal:  Marek  Piwko (IV) i Dagmara Kowalik (VIII) .

Podsumowując sukcesy młodych lekkoatletów z Przybysławic należy podkreślić  fakt, że tak liczna grupa zawodników pierwszy raz uczestniczyła w finałach  wojewódzkich, a zdobycie na nich medalu i to w konkurencji drużynowej, jaką jest sztafeta to ogromny sukces.