Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Spotkanie ze specjalistą d.s. żywienia

22.11.2016
Spotkanie ze specjalistą d.s. żywienia 22 listopada 2016 r. uczniowie spotkali się ze specjalistką d.s. żywienia, p. dr inż. Pauliną Stępniak-Sołygą. Pani Paulina jest absolwentką naszej szkoły, ma także z nami stały kontakt, gdyż odwiedza nas jako rodzic.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach, dla uczniów szkoły podstawowej oraz dla gimnazjum. Dzieci i młodzież dowiedziały się m.in. jak wygląda piarmida żywienia, jak powinna być zbilansowana dieta, które składniki pokarmowe są najważniejsze. Prowadząca poruszyła też problem otyłości i bulimii oraz anoreksji.

Dziękujemy bardzo za ciekawą prezentację.

M.R.

Powrót