Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” 2023

19.02.2024
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” 2023 Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, zainicjowanym w roku 2004 na Litwie, na wzór Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs jest przeprowadzany raz w roku (w 2020 - edycja próbna była w październiku, a konkurs właściwy w listopadzie).

       W Polsce, organizatorami Konkursu Bóbr są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska  oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego (OKP-PTI).

    Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i logicznego, rozwiązywanie skomplikowanych problemów oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną.

       W tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny wzięli udział w Konkursie Bóbr.
W zmaganiach uczestniczyli: 

XVIII Konkurs Bóbr - Benjamin

Paweł Maruszak (kl. VI) 42pkt

Mateusz Ziółkowski (kl. VI)53,5 pkt

XVIII Konkurs Bóbr – Junior

Bartosz Zamojski (kl. VIII) 76,25 pkt,

Szymon Pikul (kl. VIII) 28,25 pkt 

Vadym Antoshkov (kl. VIII) 22,25 pkt

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do udziału za rok.

                                                                                                                               Jacek Dec

Powrót