Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Kup Pan szczotkę!!!

30.09.2016
Kup Pan szczotkę!!! Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania rozpoczyna Akcję „Kup Pan szczotkę” ! Zbierane są szczoteczki i pasty do zębów, które trafią potem do ośrodków misyjnych w Afryce. W roku 2014 w ramach pierwszej edycji Akcji wysłano do Afryki 25 tys. szczoteczek i past do zębów. Szczoteczki trafiły do Tanzanii, Kamerunu, RPA i Republiki Środkowej Afryki. Dzieci myły zęby w szkole, a na koniec roku w ramach nagrody dostały swoje szczoteczki do domu. Niestety, zapasy misjonarzy właśnie się wyczerpały. Stąd ponowna prośba o zbiórkę darów.

Nasza szkoła chce przyłączyć się do tej akcji – zbieramy szczoteczki               (nowe) i pasty do zębów, które później będą wysłane do siedziby fundacji.

Szczoteczki i pasty można przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego (na górze) lub pokoju nauczycieli W-F ( na dole). Akcja trwa do 21 października. Do końca października szczoteczki i pasty muszą być wysłane do Poznania.

Zbiórkę koordynuje Samorząd Uczniowski, opiekunowie samorządu                                     oraz pedagog szkolny.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączą się do akcji.

Powrót