Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Matematyczno – Ekonomicznej EKONMAT

12.05.2016
Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Matematyczno – Ekonomicznej EKONMAT 11 marca 2016r. uczeń klasy III b - Jacek Wójcik wziął udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Matematyczno – Ekonomicznej EKONMAT i uzyskał tytuł finalisty. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. A i J. Vetterów w Lublinie pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty.

I etap konkursu odbył się w naszej szkole w lutym i uczestniczyło w nim 5 uczniów, którzy zmagali się z zadaniami z zakresu ekonomii takimi jak przedsiębiorczość, bankowość, praca i gospodarka oraz z zadaniami o treści praktycznej dotyczącymi procentów, promili, lokat bankowych, obliczeń procentowych, obniżek i podwyżek cen towarów. Konkurs okazał się dla uczniów motywacją do rozwijania swoich zainteresowań z zakresu ekonomii oraz praktycznych zastosowań matematyki w tej dziedzinie.

    Organizacją I etapu konkursu oraz przygotowaniem uczniów do I i II etapu zajęły się p. Anna Zarzeka i p. Bata Socha.

Gratulujemy sukcesu!

Powrót