Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Królewskie zakończenie roku szkolnego przez młodych sportowców z Przybysławic.

25.07.2008
Królewskie zakończenie roku szkolnego przez młodych sportowców z Przybysławic. Terminarz Powiatowej Gimnazjady jest tak ułożony, że wiosną odbywają się zawody w piłce nożnej i lekkiej atletyce. Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przybysławicach nie brali udziału w rozgrywkach w piłce nożnej, natomiast w lekkiej atletyce zwanej „królową sportu” odnosili duże sukcesy w powiecie, rejonie, a nawet w zawodach wojewódzkich.

Zmagania lekkoatletów zaczęły się od ligi lekkoatletycznej (na wynik drużyny składa się 12 najlepszych rezultatów osiągniętych przez zawodników w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 100, 300, 600, 1000m, sztafeta 4x100m, skok w dal, rzut oszczepem, pchnięcie kulą).

W Powiatowej Gimnazjadzie drużyna dziewcząt (Emilia Staniak, Małgorzata Krupa, Natalia Wójtowicz, Katarzyna Sołtys, Marta Wiraszka, Agata Piwkowska, Magdalena Wiejak, Katarzyna Tomasiak, Agnieszka Zdanowska, Katarzyna Mańko, Anna Mańka, Aleksandra Wankiewicz, Aleksandra Jagielska) i chłopców (Karol Butryn, Bartosz Wiśniecki, Jarosław Tytłak, Paweł Mańko, Łukasz Woch, Grzegorz Piwko, Jarosław Karosz, Artur Widz, Damian Tomasiak, Przemysław Sumorek, Mariusz Mazur, Mateusz Pytka, Mateusz Szczypa, Marek Mańka) zajęły drugie miejsca uzyskując awans do zawodów rejonowych. W Rejonowej Gimnazjadzie dziewczęta spisały się jeszcze lepiej zajmując pierwsze miejsce premiowane awansem do rozgrywek wojewódzkich (XI miejsce). A ich koledzy zajęli VI lokatę.

            Po zawodach w lidze lekkoatletycznej przyszedł czas na zawody indywidualne w lekkiej atletyce również w tych rozgrywkach. Gimnazjaliści z Przybysławic  odnieśli wiele sukcesów, największe z nich to awans do Wojewódzkiej Gimnazjady: Katarzyny Tomasiak- skok w dal, Katarzyny Mańko- rzut oszczepem, Anny Mańka- pchnięcie kulą; w zawodach tych Ania zajęła XI miejsce, Kasia Mańko VII, a Kasia Tomasiak zdobyła brązowy medal Wojewódzkiej Gimnazjady zajmując III miejsce.

Młodym sportowcom serdecznie gratuluję i życzę bardzo udanych wakacji.  

Marcin Filipiak

Powrót