Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

W oczekiwaniu na Wielkanoc

19.03.2015
W oczekiwaniu na Wielkanoc W dniu 16 marca 2015 dzieci sześcioletnie wzięły udział w wielkanocnych warsztatach plastycznych. Zajęcia poprowadziła pani Marta Jędrejek, twórczyni artystycznego rękodzieła. Zaprezentowała ona przedszkolakom różne techniki powstawania pisanek.

„Pisanki
                                                                             nie są do jedzenia!
                                                                                  Z pisanek się wyklują
                                                                                  Świąteczne życzenia.”
                                                                                                                           Dorota Gellner
 
 

Zaraz potem dzieci próbowały swoich sił w tworzeniu tych wielkanocnych ozdób. Pracowały w wielkim skupieniu. Po czujnym okiem ludowej artystki powstały przepiękne, kolorowe pisanki. Myślę, że warsztaty otworzyły przed dziećmi drogę do ciekawej przygody, jaką jest zabawa własnoręcznego zdobienia i tworzenia przeróżnych, nie tylko świątecznych prac.

Katarzyna Sugier

 
011-jpg.jpg 002-jpg.jpg 012-jpg.jpg 022-jpg.jpg 016-jpg.jpg 019-jpg.jpg 015-jpg.jpg 005-jpg.jpg 001-jpg.jpg 006-jpg.jpg 003-jpg.jpg 018-jpg.jpg 014-jpg.jpg 020-jpg.jpg 013-jpg.jpg 023-jpg.jpg 004-jpg.jpg 007-jpg.jpg
Powrót