Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

Konkurs ZABAWKI FIZYCZNE

22.04.2015
Konkurs ZABAWKI FIZYCZNE W lutym 2015 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w szkolnym konkursie pt. „ Zabawki fizyczne”.

 
 
Celem konkursu było przede wszystkim wyłonienie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów.  Uczniowie mieli za zadanie przygotować zabawkę opierającą działanie na zjawiskach fizycznych oraz opisać jej działanie (w formie pisemnej lub ustnej).
 
Chłopcy i dziewczęta bardzo chętnie i sumiennie przygotowali się do konkursu.  Mogliśmy zobaczyć m.in. magiczne puszki, grające rurki, poduszkowce, rakiety i peryskopy. 
 
Najlepiej wykonane prace zostały zaprezentowane uczniom klasy trzeciej oraz nauczycielom. Jury w składzie: wicedyrektor PG – p. Anna Zarzeka, pedagog – p. Katarzyna Zaręba oraz uczniowie klasy III a wybrali zabawki, które wymagały najwięcej pracy, były wykonane starannie i zasady ich działania przedstawione w ciekawy sposób. 
 
Laureatami zostali i drobne nagrody otrzymali :
I miejsce – Jacek Wójcik (klasa II b) – za model  parowca,
II miejsce – Marlena Pikul i Nina Łuczywek  (klasa II b) - kołyska Newtona,
III miejsce – Andżelika Serewa (klasa II a) – peryskop.
 
Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczniom klas II za zaangażowanie.
 Magdalena Reszka
 
 
zabawki-fizyczne-2_318d9.jpg zabawki-fizyczne-3_6da87.jpg zabawki-fizyczne-4_93fac.jpg zabawki-fizyczne-5_d0aa7.jpg zabawki-fizyczne-6_24c3c.jpg zabawki-fizyczne-7_cae58.jpg zabawki-fizyczne_8ca84.jpg
Powrót