Szkoła Podstawowa Im. Bolesława Prusaw Przybysławicach

A A A Kontrast
r. Imieniny:
Gmina Garbów
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 
BIP
 
e-Dziennik
 
 
 
 
 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020

18.02.2020
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020 11 lutego w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. Działania podejmowane w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu realizowane były pod hasłem „Działajmy razem”. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa on-line oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do tej akcji, w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Szkolne obchody DBI były realizowane dnia 13 lutego 2020r.

Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale w tym dniu szczególnie skupiamy się na przypomnieniu uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów internetowych.

W tym roku, w ramach tego przedsięwzięcia, przygotowaliśmy:

-  gazetki tematyczne,

- grę dydaktyczną,

-  filmy z zasobów strony saferinternet.pl.

Uczniowie dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci. Poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie oraz gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Przyswoili zasady kulturalnego zachowania w Internecie. Pod koniec zajęć uczniowie dyskutowali i dzielili się swoimi doświadczeniami oraz wyciągali wnioski.

Mimo iż systematycznie propagujemy działania na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci podczas zajęć informatyki, jesteśmy przekonani, że w wyniku podjętych działań, wzbogaciliśmy świadomość uczniów oraz przestrzegliśmy, że niektóre decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mają wpływ na ich realne życie. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie unikną wielu niebezpieczeństw związanych z Internetem, a dzisiejsze zajęcia również skłonią ich do refleksji nad problemem uzależnienia od komputera i sieci.

Koordynator akcji B. Socha

dbi_39784.jpg 1_2345b.jpg 2_36209.jpg dbi1_6498f.jpg dbi2_de432.jpg dbi3_0046a.jpg dbi4_44a01.jpg
Powrót